Online Alışverişin Tek Adresi
shopping_basket
Sepetim 0,00
Vizyonumuz / Misyonumuz

 

MİSYONUMUZ

 

Tarımsal üretkenliğin sürdürülebilir bir biçimde artırılması için insan ve çevre sağlığına dost biyoteknolojik uygulamalar üzerinde çalışmalar her geçen gün daha çok ilgi kazanmaktadır. Bitkilerin büyümesini ve gelişimini teşvik eden bakteriler bitkiler için besin sağlaması yanında birçok çevresel fayda da sağlar. Bakterilerin bu alanda kullanım ile tahıllar, endüstri bitkileri, süs bitkileri, sebze ve meyvelerde bitki gelişimi, verim ve kalite artışına katkısı olmaktadır.

Promoseed RG şirketi Erciyes TEKNOPARK bünyesinde biyoteknolojik ürünlerin geliştirilmesi için
Prof. Dr. Mustafa ÇETİN ve Prof. Dr. Semih YILMAZ tarafından 2018 yılında kurulmuş bir start-up firmasıdır.

Firma bünyesinde bitki büyümesini teşvik edici çalışmalar üzerinde yoğunlaşma alan araştırmacılar
15 yıldan beri Erciyes Üniversitesi bünyesinde Bacillus türü bakteriler üzerinde çalışma yürütmekte olup, üstün özelliklere sahip suş elde edilebilmektedir. Promoseed RG “Akıllı Bakteri Teknolojisi” ile geliştirdiği ürünlerini farklı bitki türleri üzerinde başarıyla denemiş ve önemi sonuçlar elde etmiştir. Araştırmacılar sahip olduğu bu birikimi kurduğu start-up firması ile ticarileştirmiştir.

Geliştirilen üstün özelliklere sahip Bacillus türü bakteriler tarafından üretilen metabolitlerin doğrudan toprağa ve tohumlara uygulanması suretiyle mısır, domates, marul, havuç, yulaf, arpa, yonca ve buna benzer birçok bitki türü üzerinde spesifik etkili ürün portföyünü tamamen yerli ve milli imkanlarla kitle üretime hazır hale getirerek düşük girdili, sürdürülebilir, çevre dostu, toleranslı ve yüksek verimli bitki eldesi hedeflerine ulaşmıştır. Bu doğal bakteri kaynaklı ürünler sayesinde bitkiden bitkiye farklılık görülebilecek olmakla birlikte %10-25 arası verim artış mümkün olabilecek ve üreticinin geliri ve refahı artacaktır.

Promeseed RG firması elde ettiği özgün ürünleri ve tecrübeyi en kısa sürede uluslararası pazara açarak ülkemizin milli gelirine katkıda bulunmayı planlamaktadır.

 

 

 

              VİZYONUMUZ               Topraklarda bulunan ve bitki gelişimini teşvik eden, hastalık ve zararlılara karşı bitkileri koruyan, toprağın mutlak gerekli bitki besin maddeleri tarafından zenginleşmesini sağlayan yararlı mikroorganizmaları keşfetmek, ileri bilimsel yöntemlerle tanımlamalarını yapmak ve en akıllılarını seçip TÜRK Tarımına kazandırmaktır.

               Tamamen yerli mikroorganizmalar ve bunlardan elde edilen metabolitlerin Tarımsal alana kazandırılması amaçlanmıştır.

               İleri teknoloji Akıllı Bakteri Teknolojisi  ile Mikrobiyal Gübreler,  Bitki Gelişim Düzenleyicileri ve Biyo-Pestisitler üretmektir.

               Sürdürülebilir tarım ve ekosistem politikalarını  bütünüyle destekleyen, geliştiren teknoloji ile inorganik gübre kullanımına bağlı yer altı suyu kirliliği, toprakta ağır metal kirliliği, sentetik pestisitlerin aşırı miktarda kullanımına bağlı tarımsal ve doğal ekosistemlerde oluşacak hasarların en aza indirilmesi  sağlanabilecektir.

 

Paylaşın facebook twitter pinterest linkedin link
Takip Et
Bu site Onreon e-ticaret paketleriyle hazırlanmıştır